Borowina- polskie złoto

with Brak komentarzy
Dlaczego warto postawić na borowinę?

 

BOROWINA polskie złoto

 

 

  Jest w 100 procentach naturalna!

i to typowo polski produkt- niestety zapomniany

Co to jest borowina?

Złoża, z których pochodzi borowina, zaczęły się formować około 10 tys. lat p.n.e., po ustąpieniu lodowca. Pochodzi wprost z wnętrza Ziemi i jest wielkim bogactwem charakterystycznym dla Europy Środkowo-Wschodniej. Borowina powstała z obumarłej roślinności bagiennej, jest rodzajem torfu .

Zasoby naszej borowiny słyną z czystości i wysokiej jakości, dlatego określane są czarnym złotem Polski.

Po raz pierwszy użyto borowiny do celów leczniczych w 1858 r. w Krynicy Górskiej. Dziś zabiegi borowinowe wykonuje się w wielu uzdrowiskach i hotelach spa. Dzięki nowej technologii niezwykłe właściwości borowiny można wykorzystać również w domowym zaciszu do pielęgnacji twarzy i ciała.
Borowina to obecnie jeden z najcenniejszych polskich składników kosmetycznych ze względu na swe terapeutyczne i pielęgnacyjne działanie . Coraz więcej badań potwierdza dobroczynne działanie borowiny zarówno na zdrowie jak i na urodę.

Zawiera wiele cennych substancji takich jak potas, brom, żelazo, magnez , mangan, pektyny, fitoestrogeny, cynk, enzymy, aminokwasy, kwasy huminowe. Zawarte w borowinie składniki chemiczne i biologiczne, działają przeciwzapalnie, nawilżająco, łagodząco, bakteriostatycznie, bakteriobójczo i przeciwwirusowo oraz zwalczają wolne rodniki, oczyszczają organizm z toksyn i działają odmładzająco. Coraz więcej badań potwierdza dobroczynne działanie borowiny zarówno na zdrowie jak i na urodę.

 

Jak możemy skorzystać z borowiny?

Kąpiel borowinowa jest skutecznym zabiegiem w rozluźnianiu zmęczonych mięśni, zmniejsza ich bolesność, dlatego wskazana jest po wysiłku fizycznym, treningach i zawodach. Pomaga pozbyć się zakwasów i przeciążeń mięśni, dzięki związkom obniżającym stan zapalny mięśni. Zabieg powinien trwać 15-20 minut po sześciu lub ośmiu godzinach od zakończenia aktywności fizycznej. Z kąpieli borowinowych można skorzystać w ośrodkach SPA oraz w publicznych uzdrowiskach. Można również zrobić sobie taką kąpiel w domu przy użyciu specjalnej kostki,  soli lub płynów  z borowiną.

Borowina  stosowana w kąpieli przyśpiesza usuwanie zbędnych produktów materii.  Według ekspertów jest to jedyna substancja, która usuwa toksyny przez skórę.  Polecam stosowanie kąpieli borowinowych przy dietach oczyszczających, odkwaszaniu organizmu i odchudzaniu.  Borowina pomaga wyciągnąć z organizmu wszystkie to zbędne produkty przemiany materii, które szkodzą naszemu organizmowi .

Składnikiem borowiny są związki o działaniu estrogennym. Stymulują one hormony nadnerczowe i jajnikowe, m.in. estradiol i progesteron. Regularne kąpiele i okłady  z borowiny mogą wyregulować cykl miesiączkowy oraz dokuczliwe objawy menopauzy, stany zapalne pochwy, nadżerki i operacje ginekologiczne.

Okłady z borowiny  stosowane są na cellulit. Pobudzenie metabolizmu komórek  oraz  wspomaganie regulacji hormonów żeńskich  przyczyniają się do niwelacji „pomarańczowej skórki”. Jeśli do okładów i kąpieli zastosujemy jeszcze masaż i ruch- efektywność walki z cellulitem jest jeszcze większa

Borowina jest naturalnym antyoksydantem: neutralizuje działanie wolnych rodników i przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry. Dzięki zawartości makro i mikroelementów oraz fitohormonów – regeneruje skórę, rozjaśnia i nadaje piękny wygląd dojrzałej skórze.

Borowina sprzyja leczeniu zmian trądzikowych dzięki silnym właściwościom bakteriobójczym i oczyszczającym skórę. Łagodzi stany zapalne i wyrównuje koloryt przy skórze trądzikowej.

borowina

Jak w domu wykorzystać moc borowiny?

 

Na bazie borowiny produkowane są mydła, maseczki, szampony, płyny i sole do kąpieli. Płyny do kąpieli zawierają większą ilość kwasów humusowych oraz soli mineralnych, zalecane są do skór problematycznych i przy stanach zapalnych stawów, bólach mięśni. Natomiast szampony działają przeciwzapalnie i osłaniająco, dzięki czemu włosy są mocne i błyszczące. Kremy z borowiną przywrócą młody wygląd skórze z pierwszymi oznakami starzenia.

 

Plaster_borowinowy

 

Pamiętaj: borowiny nie mogą ich stosować m.in. osoby poniżej 25 roku życia ze względu na wydzielane hormony, kobiety w ciąży, w trakcie miesiączki, chorzy na nadczynność tarczycy, nowotwory.

Ja zakochałam się w borowinie!

 

Produkty z borowiną:

  • Norel, terapeutyczna maska na twarz i ciało – sprawdziłam, polecam
  • Tołpa- kosmetyki na cellulit,
  • Tołpa- Antistress- mydełko z borowinąi kąpiel borowinowa, polecam bardzo przyjemne
  • Farmona- linia borowina
  • Krynickie Spa – linia z borowiną- polecam żel do demakijażu, sole do kąpieli
  • Pasta borowinowa- różne firmy, czysta borowina jest dość trudna w stosowaniu, dlatego na początek polecam kosmetyki gotowe o ulepszonych formułach co ułatwia korzystanie z borowiny.

 

Krynickie Spa

 

 

Podąrzaj Paulina:

kosmetolog, terapeuta zdrowej skóry,

Ostatnie wpisy