Cellulit tłuszczowy- na celowniku

with Brak komentarzy

Cellulit tłuszczowy jest nie tylko problemem estetycznym, ale również sprawia nam dyskomfort – skóra przy dotyku boli. Przyczyny cellulitu tłuszczowego to najczęściej nieodpowiednia dieta i brak ruchu. Cellulit tłuszczowy jest trudny do zwalczenia, dlatego warto zastosować wszystkie sposoby, by skutecznie usunąć ten problem.

 

Cel 1)

 

Dieta:

W cellulicie tłuszczowym mamy do czynienia z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Pierwszym krokiem zatem jest ograniczenie:
 • ZŁYCH tłuszczów (nasyconych) w diecie. Od dziś ogranicz do zera smażone potrawy, fast foody, tłuste sosy i lody,
 • słodyczy – zawierają oprócz cukrów bardzo duże ilości tłuszczu: margaryna, masło, tłuszcz palmowy,
 • potraw mącznych, jak pierogi ruskie, spaghetti, biały chleb czy bułki,
 • ponadto odstawiamy sztuczne dodatki do żywności, produkty przetworzone, sosy, zupy w proszku.

To pomoże nam nie tylko spalić nagromadzony tłuszcz szybciej, ale poczuć się lepiej i zdrowiej! 

 

Wprowadź do diety:
 •  DOBRE tłuszcze- Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT). Występują m.in. w olejach roślinnych  (najlepiej tłoczonych na zimno), rybach morskich, avocado, orzechach,

 • duże ilości warzyw ( 5 porcji wg WHO), roślin strączkowe- fasola, bób, groch, pełnoziarniste pieczywo, kasze jaglaną, kasze jęczmienną, orkisz, owoce sezonowe, ryby morskie, chude mięso,
 • napoje spalające tkankę tłuszczową jak: zieloną i czerwoną herbatę, Yerba Mate,
 • herbatki ziołowe detoksykujące: pokrzywa, mniszek lekarski, liść morwy, liść mięty

herbata ziołowa

 • zioła i przyprawy poprawiające trawienie: karczoch, ostropest plamisty, imbir, kmin rzymski, pieprz, bazylię, rozmaryn, siemię lniane

Aktywność fizyczna

 

Gdy walczymy z cellulitem tłuszczowym, musimy pobudzić proces spalania nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Nie jest to łatwe zadanie, najlepiej dobrać ćwiczenia zgodnie ze stanem zdrowia i możliwościami. Można skorzystać z pomocy trenera, który przygotuje odpowiednie ćwiczenia. Wszystko zależy od tego jak szybko chcesz spalić tkankę tłuszczową i jakie ma możliwości Twój organizm.  Jest wiele teorii dotyczących najbardziej skuteczniej metody spalania tkanki tłuszczowej od ćwiczeń cardio – np bieganie po treningi siłowe. Jedno jest pewne- musisz włożyć w to dużo energii i zaangażowania.

Wybierz taką metodę, która będzie dla Ciebie odpowiednia – ćwiczenia na odchudzanie

 

Kosmetyki i domowe spa

 

W cellulicie tłuszczowym musimy zadbać też o dobry wygląd skóry. Im skóra jest bardziej nawilżona i odżywiona, tym mniej widoczny jest cellulit. Moim zdaniem kosmetyki nie wpływają znacząco na spalanie tkanki tłuszczowej, ale mogą pobudzić krążenie i poprawić napięcie skóry.

Codziennie rano wykonuj „rytuał joginki” – pomasuj ciało szczotką z naturalnego włosia, zawsze w kierunku serca. Masaż wykonuje się na suchą skórę. Po masażu, nałóż na skórę ulubiony olej np sezamowy, winogronowy z dodatkiem olejku eterycznego (pomarańczowy, rozmarynowy) i weź letni prysznic. Twoja skóra nie tylko będzie aksamitna ale i ujędrniona. Masaż przyspiesza usuwanie toksyn co wpłynie i na zmniejszenie cellulitu.

Masz wannę ? Świetnie, możesz korzystać z kąpieli w soli morskiej z dodatkiem np olejku eterycznego pomarańczowego. Sól  w kąpieli pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu.

Jeśli nie masz problemu z rozszerzonymi naczynkami, możesz też rozgrzewać skórę kosmetykami z cynamonem, kawą, chili.

Najprostszy sposób i dostępny dla każdego to  naprzemienne prysznice– raz ciepła wodą polej nogi, raz zimą, i tak kilka razy na przemian. Taka ” gimnastyka” skóry poprawia krążenie i ujędrnia skórę.

Wprowadź:
 • naprzemienne prysznice- raz ciepła a raz zimna woda
 • peelingi  ciała
 • rytuał joginki
 • balsamy nawilżające i żele poprawiające krążenie (z kawą, chilli. cynamonem)
 • kąpiele w soli morskiej z dodatkiem olejku pomarańczowego

 

Zabiegi:

Jeśli stosujesz dietę i ćwiczenia, ale chcesz szybciej wymodelować uda i zmniejszyć bolesne „grudki” możesz skorzystać z zabiegów rozbijających tkankę tłuszczową. Jest to najlepszy rodzaj zabiegów na cellulit tłuszczowy.

Kawitacja ultradźwiękowa to jeden z zabiegów rozbijających tkankę tłuszczową. Jak to działa? Specjalna głowica, wytwarza określonej długości ultradźwięki, które oddziałują  na zmagazynowaną tkankę tłuszczową. Powodują mikromasaż i zjawisko kawitacji czyli rozpadu komórek tłuszczowych, dzięki czemu zostaje uwolniony glicerol i wolne kwasy tłuszczowe. W efekcie tłuszcz z powrotem krąży w organizmie i masz szansę spalić go szybciej. Zaletą zabiegu jest miejscowe rozbijanie, co umożliwia modelowanie sylwetki.

Podobnie działają zabiegi z zastosowaniem zimnego lasera, fali akustyczniej, kriolipolizy, mezoterapii – będą rozbijały tkankę tłuszczową. Pamiętaj jednak, że to od Ciebie zależy czy organizm zdoła spalić, rozbity przez zabiegi tłuszcz. Dlatego zabiegi są pomocą w szybszym spalaniu tkanki tłuszczowej, ale nie mogą być jedynym krokiem.

Dlaczego?

Wyobraźmy sobie kostkę masła, którą chcesz wyrzucić 🙂 wkładamy masło do garnka i delikatnie podgrzewamy, masło się rozpuszcza.Zmienia konsystencję, jest go mniej bo woda się oddzieliła. Na tym etapie działają zabiegi, pomagają „rozpuścić tłuszcz”. Widzimy, że skóra się zmieniła, nie czujemy już bolesnych grudek.

Musimy jednak jeszcze usunąć roztopione masło z naczynie, gdy tego nie zrobimy, zastygnie z powrotem i już nie będziemy mogli go wylać. Na tym etapie musimy zadziałać dietą niskotłuszczową,  wzmacniającą wątrobę i aktywnością fizyczną.

Kompleksowe działanie daje najlepsze efekty: zmieniasz nawyki żywieniowe, ćwiczysz- więc jesteś zdrowsza i sprawniejsza, a dzięki zabiegom efekty przychodzą szybciej.

 

Żyj świadomie- żyj pięknie ! i dbaj o zdrowie a tym samym o dobry wygląd i samopoczucie

Strój już gotowy na wakacje?

Walcz z cellulitem i dbaj o zdrowie ! Aby nie tylko twoje wakacje były udane ale żebyś z każdym rokiem była starsza, zdrowsza i piękniejsza 🙂