Jak odzyskać piękny wygląd po ciąży ?

with Brak komentarzy

W ciąży Twoje ciało bardzo się zmieniło.

Teraz, po porodzie, możesz sprawić żeby nadal wyglądało ładnie, a Ty żebyś czuła się atrakcyjna. Oto kilka rzeczy na które powinnaś zwrócić uwagę po ciąży. Nie odwlekaj zadbania o siebie do momentu aż dziecko podrośnie- może być wtedy za późno.

  • Usuwamy blizny

Blizna po cesarskim cięciu zazwyczaj jest w miejscu, które łatwo ukryć pod bielizną. Jednak sama jej obecność, może obniżać pewność siebie.  W domowych warunkach możesz sięgnąć po plastry silikonowe, które naklejasz bezpośrednio na bliznę. Ich skuteczność jest bardzo wysoka. Możesz również zastosować specjalne środki na blizny, zawierające także składniki wybielające, uelastyczniające i regenerujące.

W gabinecie: po regeneracji blizny możesz skorzystać z zabiegów które zmniejszą jej widoczność. Hitem ostatniego czasu jest mezoterapia mikroigłowa. Dzięki nakłuwaniu skóry, dochodzi do szybszej regeneracji kolagenu, w efekcie Twoja blizna jest mniej widoczna. Dodatkowo wprowadzane ampułki z krzemem, kolagenem, wit. C przyspieszą proces odnowy skóry. Zgłoś się na zabieg po ciąży,  jeśli blizna będzie jeszcze różowa. Im blizna starsza – biała, tym trudniej ją usunąć.

U dermatologa: skorzystaj z zabiegów laserem frakcyjnym. Mechanizm działania jest podobny do mezoterapii mikroigłowej ale działa mocniej. Należy powtórzyć go kilka razy.

  • Ujędrniamy biust

W czasie ciąży piersi znacznie powiększają swoje rozmiary. Niestety, po okresie karmienia wracają do wcześniejszej objętości. Taka zmiana powoduje rozciąganie się skóry. Jeśli skóra nie jest elastyczna- powstanie nadmierna wiotkość. Jest to problem, który dotyczy przede wszystkim kobiet, szczególnie obdarzonych dużym biustem. Dobrze nawilżona i odżywiona skóra szybciej się regeneruje, a więc masuj codziennie piersi specjalnymi kremami, pojędrniającymi i nawilżającymi. Gdy karmisz omijaj brodawki. Wspaniale działają naprzemienne prysznice (ciepły i zimny). Takie domowe spa działa ujędrniająco na skórę przez pobudzanie krążenia.

W gabinecie – jeśli karmisz, skorzystaj z pielęgnacji nawilżającej z maską algową. Jeśli już przestaniesz karmić, możesz korzystać z masaży próżniowych i fal radiowych. Poprawiają one jędrność skóry i jej wygląd. Dają rewelacyjne efekty przy zwiotczałej skórze na piersiach.

U lekarza medycyny estetycznej – możesz wypełnić biust podczas iniekcji z solą fizjologiczną lub własnym tłuszczem. Zabieg nie powiększy znacznie piersi ale sprawi, że będą zaokrąglone i bardziej jędrne.

  • Likwidujemy rozstępy

Najlepiej im zapobiegać. Jeśli jednak podczas ostatniego trymestru pojawiły się – teraz po porodzie możesz rozpocząć z nimi walkę. Działaj szybko – jeszcze jak rozstępy są czerwone, można je wtedy usunąć. Jeśli będą już białe – walka jest dużo trudniejsza. Na pewno będziesz mogła zmniejszyć ich widoczność nawet w domowym zaciszu. Przede wszystkim złuszczaj! Najlepsze dla karmiącej mamy będą peelingi na bazie oleju i soli bądź cukru. Taką naturalną mieszankę możesz zrobić sama w domu. Następnie odżywiaj! Skóra aby móc się zregenerować i wytworzyć kolagen, potrzebuje witamin i minerałów. Sięgnij po kosmetyki z witaminą A, E i C oraz mikroelementami, jak krzem czy kolagen i elastyną. Pobudzą one procesy naprawcze w skórze i zmniejszą widoczność rozstępów.

W gabinecie:

Specjalista zajmie się skuteczniej Twoimi rozstępami. Złuszczanie może wykonać za pomocą silnych peelingów chemicznych albo mikrodermabrazji. Pobudzenie i regenerację możesz mieć jeszcze bardziej skuteczną dzięki mezoterapii mikroigłowej, ultradźwiękom czy falom radiowym. Połączenie wszystkich metod we wczesnej fazie pojawienia się rozstępów, daje duże szanse na całkowite usunięcie ich z Twojej skóry.

U lekarza: tak jak w przypadku blizn możesz skorzystać z zabiegów wykonywanych laserem frakcyjnym. Skuteczność jest wysoka, potrzeba jednak kilka zabiegów.

  • Zmniejszamy cellulit:

Przyczyną pojawienia się cellulitu są głównie hormony – powodują gromadzenie wody i często przerost komórek tłuszczowych. Na cellulit najlepszym sposobem jest ruch i dieta. Jeśli jednak nie masz motywacji albo nie wiesz jaka dieta i jaka aktywność fizyczna pomoże Ci usunąć cellulit – udaj się do specjalisty.

W gabinecie:

Dobry kosmetolog powinien zdiagnozować rodzaj cellulitu: wodny, tłuszczowy czy mieszany. Każdy rodzaj wymaga innej terapii.Cellulit wodny lepiej wspomagać zabiegami na poprawę krążenie limfy- jak bańka chińska, masaż bambusem, drenaż limfatyczny, endermologia, fale radiowe z vacum. Cellulit tłuszczowy, likwidujemy skutecznie zabiegami kawitacji ultradźwiękowej i zimnym laserem. Dodatkowo aktywność fizyczna i dieta, pozwoli nawet w kilka tygodni zredukować cellulit.

Relaksujemy się:

Z powodu burzy hormonów, zaraz po porodzie możesz przechodzić trudny okres, szczególnie przy pierwszym dziecku. Nie wiesz czemu płacze, jak mu pomóc…? Pamiętaj, że dziecko wyczuwa Twój nastrój, Twoje napięcia mięśni. Jeśli będziesz spokojna – ono też będzie spokojniejsze i uśmiechnięte. W ciągu dnia pozwól sobie na 20 min. relaksu. Jeśli Twój maluszek śpi w ciągu dnia – zapal świeczkę, zrób sobie pyszną herbatę i po prostu odpocznij. Poświęć 20 minut tylko dla siebie!

W gabinecie: jeśli znajdziesz więcej czasu udaj się na masaż. Rozluźni to napięcie w Twoich mięśniach, szczególnie gdy często kołyszesz dziecko i nosisz na rękach. Możesz się też wybrać na kurs masażu niemowląt- i masować swojego maluszka po kąpieli. Ciepły dotyk koi układ nerwowy- a takie ukojenie przyda się wszystkim.

 

Znajdź dla siebie godzinę w tygodniu – zapisz w kalendarzu i poświęć na usuwanie problemów powstałych po ciąży.
Poczujesz się pewnie w własnym ciele.
Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko 

 

mgr Paulina Dziedzic

kosmetolog, beauty coach

Podąrzaj Paulina:

kosmetolog, terapeuta zdrowej skóry,

Ostatnie wpisy