Kongresy i targi kosmetyczne – czy warto w nich uczestniczyć.

with Brak komentarzy

Od 10 lat uczestniczę w kongresach i targach kosmetycznych. Najczęściej biorę udział w Kongresie i Targach LNE (bo są w Krakowie 😉 ). Na pierwszy kongres udałam się z grupą ze studiów, wtedy oczarował mnie świat wiedzy i kosmetyków. Chociaż cały weekend poświęcam dla kosmetyki, to staram się zawsze tam być.

 

Czego można się dowiedzieć na kongresach i targach kosmetycznych?

Wszystko zależy od planu kongresu. Czasem zdarzał się kongres, na którym interesował mnie tylko jeden temat na wykładach, a resztę czasu spędzałam na targach, buszując w kosmetykach. Były też kongresy z tak interesującymi i wciągającymi mnie wykładami, że nie zdążyłam nic kupić na targach.

Na kongresie najbardziej lubię panel dyskusujny, na którym doświadczeni lekarze, kosmetyczki, wykładowcy prowadzą rozmowy na temat danego problemu kosmetycznego. Możemy dowiedzieć się o rzeczach których nie mówi nam producent sprzętu, a wychodzą wraz z praktyką i doświadczeniem. Kilka lat temu dowiedziałam się np. że mezoterapia mikroigłowa stosowana częściej niż co 3 tygodnie może spowodować powikłania w postaci blizenek, o czym nie mówiono na szkoleniu.

Na targach najbardziej lubię pokazy zabiegów, możliwość przetestowania sprzętu (często okazuje się, że efekty nie są tak spektakularne jak pokazują ulotki), zakupy produktów z różnych marek w małych ilościach, aby móc je przetestować.

Zdarza się też taki kongres po którym mówię „ nigdy więcej” bo spodziewałam się inaczej prowadzonych wykładów lub innych ciekawych informacji a dostałam podstawowe, której już wiedziałam. Tak było 3 lata temu, ale potem, za pół roku znów się przełamuję i idę na kongres, bo widzę w programie ciekawe tematy i nowe osoby.

Podsumowując, warto uczestniczyć w kongresach, szczególnie wykładach, gdyż niewiele inwestując otrzymujemy ogrom wiedzy wynikającej z doświadczenia. Czasem po kongresie pamiętam tylko jedno zdanie, które zmienia mój sposób patrzenia na dany zabieg czy problem kosmetyczny.

Może nam się wydawać, że już wiemy wszystko, że jesteśmy mądre, że nie musimy się uczyć…. a ja myślę, że aby być dobrym w tym co się robi trzeba ciągle się uczyć.

 

Informacje o najbliższym kongresie LNE:

ad-34k-1200x628

Już w dniach 5–6 listopada w EXPO Kraków odbędzie się 34. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetologiczne LNE!
Kultowy już Kongres i Targi LNE odbywają się dwa razy w roku za każdym razem gromadząc 7000 odwiedzających, ponad 200 wystawców kosmetyki profesjonalnej oraz 70 wykładowców z Polski i całego świata. Warto sprawdzić listę prelegentów, być może jest na niej twój autorytet którego warto posłuchać (http://lne.pl/prelegenci).

Praktyczny podział na sesje edukacyjne pozwala wybrać tematykę najbardziej interesującą dla każdego uczestnika. Wybierz dział który najbardziej Cię interesuje i poświęć mu 100% uwagi.

Wśród tematów jesiennej edycji znajdą się m.in.
• panel ekspercki Global anti-aging,
• blok tematyczny z zakresu medical beauty,
• inspirujący power speech Olgi Kozierowskiej oraz praktyczne tematy biznesowe.
• sesja make-up, której gościem specjalnym będzie charyzmatyczna makijażystka Einat Dan z Izraela,
• sesja podologiczna
• sesja makijażu permanentnego
• cieszące się ogromną popularnością warsztaty masterclass (http://lne.pl/warsztaty-masterclass).
• nowość: otwarta scena pokazów manicure’u czy indywidualne konsultacje z ekspertami (http://lne.pl/nowosci-w-formule-kongresu).

Odwiedzający targi kosmetologiczne będą mogli zobaczyć i przetestować propozycje ponad 200 wystawców. Przestronne 2 hale targowe, promocyjna oferta najlepszych marek kosmetycznych to gwarancja zakupowego szaleństwa!

Podobnie jak podczas ubiegłej edycji imprezy Redakcja LNE wybierze innowacyjne produkty branży beauty – Innowacje LNE (http://lne.pl/galeria-innowacji-2), które po raz pierwszy uczestnicy imprezy będą mogli wypróbować w specjalnej strefie testów. Będzie inspirująco!

Szczegółowy program Kongresu i Targów LNE sprawdzisz na http://lne.pl/agenda-2
Promocyjne ceny biletów i karnetów tylko do 31 października: https://kongres.lne.pl/shop
Dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco, bo czasem można wygrać bilety wstępu:
https://www.facebook.com/events/142175812875733/?active_tab=posts