Piękne włosy zaczynają się od skóry głowy!

Niestety często o tym zapominamy.

       Włosy jak paznokcie bardzo często jako pierwsze reagują na wszelkie niepożądane zmiany w nim zachodzące. Obecny styl życia, przewlekły stres, niezdrowa żywność, generują wiele schorzeń skóry głowy i włosów. Dodatkowo kosmetyki źle dobrane mogą szkodzić włosom zamiast pomagać. Nie wiesz czy używasz dobrych szamponów i odżywek? - przyjdź na komputerowe badanie włosa oraz weź ze sobą szampony i produkty do stylizacji, sprawdzimy czy pomagają czy szkodzą Twojej skórze głowy. Czasem zły nawyk, którego nie jesteśmy świadomi np. noszeniu kucyka cały czas w ciągu dnia, może wpływac na zły stan włosów.

 

 1. Konsultacja trychologiczna:

 

Konsultacja trychologiczna, która prowadze polega na zabraniu wywiadu i znalezieniu przyczyny problemów ze skóra głowy czy włosami. Skóre głowy i włosy badam za pomocą specjalnej kamery z mikroskopem. Uzyskany obraz pozwala na ocenę stanu skóry głowy i funkcjonowanie mieszków włosowych.

zabiegi trychologiczne

Na konsultacje trychologiczną warto przyjść kiedy:

 • masz problem z wypadaniem włosów ( sezonowym, po ciąży, ze stresu itp.)
 • masz problem ze skóra głowy (swędzenie, krostki, nadmierne przetłuszczenie)
 • chcesz poprawić kondycję włosów, odbudować ich strukturę, zmienić kosmetyki na zdrowszą pielęgnację.

 

Na konsultacji dowiesz się jaka jest przyczyna Twoich problemów z włosami, otrzymasz program pielęgnacji włosów ( uwzględniając profesjonalne produkty i domowe metody) oraz jeśli będzie taka potrzeba: zalecenia dietetyczne lub suplementy.  W niektórych przypadkach polecam badania krwi i wizytę u lekarza.

 

Jako kosmetolog i trycholog łączę problemy, które niektórzy traktują rozdzielnie:

 • Zdarza się, że problem ze skórą twarzy rozpoczyna się od problemów ze skórą głowy jak w przypadku ŁZS. Tylko wiedza holistyczna pozwala reagować na objawy, jakie widzimy na skórze twarzy, ciała ale także włosów.
 • Jeśli masz problem z suchą skórą na twarzy ale także odczuwasz swędzenie skóry głowy – nie zapomnij o tym powiedzieć. W takim wypadku nie wystarcza same zabiegi nawilżające na twarz, ale ważne jest przywrócenie równowagi wodno-lipidowej całemu organizmowi oraz wykluczenie alergii na detergenty do mycia czy poważniejsze choroby skóry.
 • Masz problem z trądzikiem ale tez  z nadmiernym przetłuszczaniem włosów? Tylko wspólna i całościowa terapia pomoże wrócić do normy Twojemu organizmowi.

   

  W takich i innych przypadkach zapraszam na kuracje trychologiczne  w oparciu o komputerowe badanie skóry głowy, analizę produktów kosmetycznych i zabiegi mezoterapii mikroigłowej na skórę głowy.

   

  Mezoterapia mikroigłowa:

  z serum energetyzyjącym mieszki włosowe.

  Zabieg jaki polecam przy problemach wypadanie włosów, ich osłabieniem, cienką strukturą włosa - to mezoterapia mikroigłowa. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry głowy Dermapenem - urządzeniem z wibrującymi 12igiełkami z nanosrebra. Takie nakłuwanie oczyszcza mieszki włosowe i pobudza je do aktywności. Dodatkowo na skórę głowy jest nakładane serum energetyzujące w wyciągami roślinnymi. Serum pobudza krążenie i dotlenienie mieszków włosowych a substancje aktywne jak palma sabałowa, żeń-szeń, aloes i mięta wzmacniają włosy. Zabieg wykonuje sie 1 raz na miesiąc, seria około 5 zabiegów.

  Po około 3 zabiegach połaczonych z odpowiednią pielęgnacją i dieta, odczuwa się zmniejszone wypadanie włosów i widać pierwsze "baby hair".

   

  Przeczytaj na blogu dlaczego włosy wypadają i jak zmieniając dietę możesz wzmocnić włosy