kwas migdałowy
Peelingi chemiczne to łatwa droga do dobrego wyglądu skóry
Po zabiegu odczujesz:
  • rozjaśnienie przebarwień, świeży i ładny kolor skóry
  • natychmiastowe wygładzenie i redukcję suchej łuszczącej się skóry
  • zmniejszenie krostek i zaskórników
  • przyjemne napięcie i lifting skóry- zmniejszenie delikatnych zmarszczek

 

zarezerwuj termin

 

Peeling idealny do odświeżenia skóry, wyrównania poziomu nawilżenia, przywrócenia blasku.

Idealny zabieg dla palaczy w celu rozświetlenia, dla skór suchych, normalnych, zanieczyszczonych, z pierwszymi zmarszczkami. Zabieg jest odpowiedni nawet dla skór wrażliwych, złuszczanie jest niewielkie. Po serii zabiegów skóra jest odżywiona i zregenerowana. Nowa skóra lepiej wchłania kosmetyki, a więc efekty stosowania dotychczasowej pielęgnacji są lepsze

 

Pełny zabieg z serum Sederma, maską oczyszczającą i kremem Sesderma

 

MANDELAC L: 35% kwas migdałowy i 25% kwas mlekowy.

Kwas migdałowy jest kwasem z grupy AHA pochodzącym z hydrolizy wyciągu z gorzkiego migdału. Odpowiedni nawet dla skóry wrażliwych, gdyż posiada cząsteczki o dużym rozmiarze dzięki czemu nie wywołuje większego szczypania ani podrażnienia. Badania naukowe rozpoczęto pod koniec lat 90. ubiegłego stulecia.

Potwierdziły one wysoką skuteczność w terapii wielu defektów skóry.

  • Działanie odnawiające skórę:

Wyciąg z gorzkich migdałów przyspiesza naturalnie złuszczanie martwych komórek naskórka. Stymuluje w ten sposób odnowę naskórka i jego lepszy wygląd. Długotrwałe stosowanie kwasu migdałowego stymuluje głębsze warstwy skóry właściwej do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Kwas migdałowy pełni role promotora przenikania naskórkowego

  • Działanie rozjaśniające:

Ze względu na kwaśne pHa kwas migdałowy ogranicza tworzenie melaniny, naturalnego barwnika, który w nadmiarze powoduje przebarwienia. Złuszczenie naskórka powoduje rozjaśnienie już istniejących plam pigmentacyjnych. Stosowanie kosmetyków z kwasami owocowymi zapobiega również powstawaniu nowych przebarwień.

  • Działanie antybakteryjne:

Chemiczna budowa kwasu migdałowego przypomina antybiotyk, wykazuje podobne działanie przeciwbakteryjne. Sprawdza się idealne w niwelowaniu niewielkich objawów trądziku i zanieczyszczenia skóry.

 

Kwas mlekowy jest składnikiem otrzymywanym naturalnie w procesie fermentacji mleka. Posiada właściwości złuszczające. Jest kwasem, który najlepiej reguluje proces nawilżania skóry. Pomaga utrzymać fizjologiczne pH skóry i przyciąga cząsteczki wody już obecne w skórze w kierunku powierzchni. Ponadto stymuluje syntezę ceramidów odbudowując strukturę skóry.

Kwas mlekowy działa wybielająco, wyrównuje kolor skóry, zwiększa równomierne rozproszenie ziaren melaniny rozjaśniając w ten sposób przebarwienia. Działa antyoksydacyjnie zatrzymując proces starzenia skóry. Dodatkowo hamuje działanie tyrozynazy i zapobiega powstawaniu nowych przebarwień.

Kwas mlekowy jest pomocny w terapii trądzika – rozpuszcza cement międzykomórkowy, odblokowuje zaskórniki i reguluje wydzielanie łoju. Dodatkowo rozkłada triglicerydy do wolnych kwasów tłuszczowych poprzez hamowanie lipaz uwalnianych przez P. acnes.

Podczas serii zabiegów (3-6) i po jej zakończeniu, należy kontynuować pielęgnację domową kosmetykami marki Sesderma dobranymi przez kosmetologa.