Trychologia

Piękne włosy zaczynają się od skóry głowy.

 

       Włosy, jak paznokcie bardzo często jako pierwsze reagują na wszelkie niepożądane zmiany zachodzące w organizmie. Obecny styl życia, przewlekły stres, niezdrowa żywność, generują wiele schorzeń skóry głowy i włosów. Dodatkowo kosmetyki, które są źle dobrane mogą zaszkodzić włosom zamiast pomagać.

 Nie wiesz czy używasz dobrych szamponów i odżywek? - przyjdź na komputerowe badanie włosa oraz weź ze sobą szampony i produkty do stylizacji, sprawdzimy czy są odpowiednie dla Twojej skóry i włosów. Czasem zły nawyk, którego nie jesteśmy świadomi np. noszeniu kucyka cały czas w ciągu dnia, może wpływac na zły stan włosów.

Czasem wystarczy kilka zmiany i odpowiednia pielęgnacja skóry głowy, aby włosy zalśniały pieknym blaskiem.

Portrait of Beautiful Woman with smooth gloss long hair. High quality image.

 

Konsultacja tyrchologiczna:

 

Konsultacja trychologiczna, którą prowadze polega na zabraniu wywiadu i znalezieniu przyczyny problemów ze skóra głowy czy włosami. Skórę głowy i włosy badam za pomocą specjalnej kamery z mikroskopem. Uzyskany obraz pozwala na ocenę stanu skóry głowy i funkcjonowanie mieszków włosowych.

 

Na konsultacje trychologiczną warto przyjść kiedy:

  • masz problem z wypadaniem włosów ( sezonowym, po ciąży, ze stresu itp.)
  • masz problem ze skóra głowy (swędzenie, krostki, nadmierne przetłuszczenie)
  • chcesz poprawić kondycję włosów, odbudować ich strukturę, zmienić kosmetyki na zdrowszą pielęgnacj

 

Na konsultacji dowiesz się jaka jest przyczyna Twoich problemów z włosami, otrzymasz program pielęgnacji włosów ( uwzględniając profesjonalne produkty i domowe metody) oraz jeśli będzie taka potrzeba: zalecenia dietetyczne lub suplementy.  W niektórych przypadkach polecam badania krwi i wizytę u lekarza.

 

zarezerwuj termin

 

Jako kosmetolog i trycholog łączę problemy, które niektórzy traktują rozdzielnie:

  • Zdarza się, że problem ze skórą twarzy rozpoczyna się od problemów ze skórą głowy jak w przypadku ŁZS ( łojotokowe zapalenie skóry). Tylko wiedza holistyczna pozwala reagować na objawy, jakie widzimy na skórze twarzy, ciała ale także włosów. Jeśli masz problem z suchą skórą na twarzy, ale także odczuwasz swędzenie skóry głowy – nie zapomnij o tym powiedzieć. W takim wypadku nie wystarcza same zabiegi nawilżające na twarz, ale ważne jest przywrócenie równowagi wodno-lipidowej całemu organizmowi oraz wykluczenie alergii na detergenty do mycia czy poważniejsze choroby skóry.

 

  • Masz problem z trądzikiem ale tez  z nadmiernym przetłuszczaniem włosów? Tylko wspólna i całościowa terapia oparta również o zalecenia dietetyczne, pomoże wrócić do normy Twojemu organizmowi

 

W takich i innych przypadkach zapraszam na kuracje trychologiczne  w oparciu o komputerowe badanie skóry głowy, analizę produktów kosmetycznych i zabiegi mezoterapii mikroigłowej na skórę głowy.

 

Mezoterapia mikroigłowa:

z serum energetyzyjącym włosy

 

Zabieg jaki polecam przy problemach z wypadaniem włosów, ich osłabieniem, cienką strukturą włosa - to mezoterapia mikroigłowa. Polega na nakłuwaniu skóry głowy Dermapenem - urządzeniem z wibrującymi 12 igiełkami z nanosrebra. Takie nakłuwanie oczyszcza mieszki włosowe i pobudza je do aktywności. Dodatkowo na skórę głowy jest nakładane serum energetyzujące w wyciągami roślinnymi. Serum pobudza krążenie i dotlenienie mieszków włosowych, a substancje aktywne jak palma sabałowa, żeń-szeń, aloes i mięta wzmacniają włosy. Zabieg wykonuje sie 1 raz na miesiąc, seria około 5 zabiegów. Po około 3 zabiegach połaczonych z odpowiednią pielęgnacją i dieta, odczuwa się zmniejszone wypadanie włosów i widać pierwsze "baby hair" !

 

Przeczytaj na blogu dlaczego włosy wypadają i jak zmieniając dietę możesz wzmocnić włosy

 

  • Konsultacja trychologiczna: beauty plan dla włosów
  • Mezoterapia mikroigłowa: odżywienie włosów