Moje podejście do piękna

with Brak komentarzy

Holistyczna diagnoza skóry

Moja autorska holistyczna konsultacja jest oparta o wiele różnych metod:

  • nowoczesne badanie komputerowe skóry,
  • biochemię i fizjologię skóry,
  • chemię kosmetyków,
  • dietetykę
  • psychsomatykę
  • elementy medycyny wschodniej i naturalnej

Po raz kolejny opowiadam o tym w mediach.

 „Pytanie na śniadanie” TVP 2  oglądaj

Dzień dobry TVN oglądaj

Konsultacja kosmetologiczna

Jeśli masz problem ze skórą i chcesz znaleźć przyczynę, a nie tylko kamuflować objawy - zapraszam na konsultacje. 

Mam inne podejście niż większość kosmetologów i kosmetyczek. Patrzę na organizm jako całość stosując holistyczną konsultację kosmetologiczną. Patrzę na nasze wnętrze ale i na czynniki zewnętrzne takie  jak środowisko, klimat, warunki pracy, kosmetyki.

Dobieram składy kosmetyków, zabiegi, dietę, suplementy a w razie potrzeby odsyłam do poleconego lekarza, by znaleźć przyczynę problemów ze skórą. 

o konsultacji

 

Tytuł Kosmetyczki Roku 2016

Moje podejście do piękna zostało nagrodzone na ogólnopolskim konkursie Kosmetycza Roku 2016 organizowanym przez firmę Bielenda Professional. Takim wyróżnieniem może pochwalić się zaledwie 4 wybitnych specjalistów z branży beauty w kraju. To jedyny konkurs gdzie oceniana jest wiedza ( test) i umiejętności (zabieg kosmetyczny) przez jury składające się z ekspertów w branży. 

Wykształcenie i wiedza:

Dlaczego zostałam kosmetologiem i propaguję holistyczne podejście?

Rozumiem doskonale wszystkie osoby z problemami skóry, bo sama miałam ich wiele. Na szczęście znalazłam sposoby na rozwiązanie sytuacji, nad którą najlepsi lekarza załamywali ręce. Dziś nie mam żadnych "pamiątek" na skórze, oprócz doświadczenia a tym samym dużej empatii do moich klientów. Jestem autentycznym przykładem na to, że podejście holistyczne działa, a chęć dzielenia się tą wiedzą sprawiła, że zostałam kosmetologiem.

 

Kończąca studia dzienne moja praca licencjacka została wyróżniona, gdyż zgłębiłam temat który jeszcze 8 lat temu w Polsce dopiero raczkował - "Zastosowania peelingów chemicznych w kosmetyce i dermatologii ". Dzięki temu dziś potrafię wybrać odpowiedni preparat i wykonać  zabieg z kwasami dla niemal każdej cery i w razie nietypowych reakcji wyprowadzić skórę. Kolejnym etapem mojej edukacji był studia magisterskie ze specjalizacją z odnowy biologicznej i wellness. Dzięki tej specjalizacji, poznałam szeroko rozumiane pojęcie wellness- czyli zdrowego życia. Podsumowaniem zdobytej wiedzy była praca badawcza na temat skuteczności terapii odchudzających przeprowadzanych w SPA. Dogłębna analiza tematu, owocuje dziś zadowolonymi osobami z zabiegów i programów modelujących sylwetkę. Ukończyłam również studia podyplomowe,  w Warszawie o specjalizacji "Wytwarzanie, stosowanie i ocena wyrobów kosmetycznych". Zdobytą wiedzą dzielę się z klientami pomagając dobrać odpowiednie kosmetyki. Obecnie przygotowuje się do roli Safety Assesora - osoby wydającej opinie na temat bezpiecznego stosowania kosmetyków.

Jako jedna z nielicznych osób zajmujących się kosmetyką brałam udział w  kursie Patofizjonomiki skóry twarz. Jest to diagnostyka holistyczna polegająca na traktowaniu twarzy jako lustra, odbicia tego z czym masz organizm ma problem.

Na bieżąco uczestniczę w szkoleniach i kongresach łącząc i badając wszystkie możliwości połączenia technologii z naturalnymi metodami. Swoją wiedzą dzielę się pisząc artykuły do gazet oraz na portale o urodzie m.in

Interia - Prawidłowy dobór kosmetyków 

Uroda i zdrowie- Problem z zaczerwienionymi policzkami

Milionkobiet.pl- Pielęgnacja wrażliwej skóry dziecka

dourody.pl- O kwasach owocowych

Dla profesjonalistów: kosmetologia,com.pl

Skóra w stresiePrawdi i mity o kwasie hialuronowym