Kosmetyczka Roku 2016

with Brak komentarzy

najlepsza  kosmetyczka

 

6 listopada 2016 otrzymałam tytuł Kosmetyczki Roku 2016. Jest to bardzo wielkie wyróżnienie w branży kosmetycznej, gdyż nagroda ta przyznawana jest w oparciu o wiedzę i umiejętności. Wygrana w konkursie to przede wszystkim wspaniały tytuł i prestiż, ale również cenne nagrody i nowe możliwości.
Sponsorem konkursu jest polska marka Bielenda Professional, która jak mówi Jacek Bielenda wiceprezes i dyrektor zarządzający,  w ten sposób chce promować i nagradzać najlepszych specjalistów w branży. Cieszymy się bardzo, że to właśnie polska firma dba o polskie kosmetyczki.

 

Jak wygląda konkurs Kosmetyczka Roku?

Osoba, która otrzyma tytuł Kosmetyczki Roku musi pomyślnie przejść część teoretyczną i wyróżnić się w części praktycznej. Konkurs jest dostępny dla wszystkich osób, które posiadają wykształcenie związane z kosmetyką i kosmetologią. Chociaż organizowany jest przez określoną firmę, nie jest wymagana praca i dokładna znajomość marki.

Część teoretyczna:
Składa się z testu wiedzy z zakresu kosmetologii, dermatologii, chemii surowców kosmetycznych, zasad BHP i pokrewnych dziedzin. Test jest dostępny on-line, można rozwiązać go tylko raz, udzielanie odpowiedzi jest ograniczone czasowo. Co roku w teście bierze udział kilkaset uczestników, a do finału przechodzi 10 osób, które udzieliło najwięcej poprawnych odpowiedzi w najkrótszym czasie.

Część praktyczna:
W tym roku 10 najlepszych kosmetyczek z całej Polski zaproszono do magicznego Hotelu Podklasztorze w Sulejowie. Pierwszego dnia wykonywałyśmy zadanie finałowe, które polegało na dobraniu zabiegu do modelki i wykonaniu jednego z czterech zabiegów z linii Bielenda Professional. Oceniana była trafność i uzasadnienie wyboru zabiegu, dbałość o klienta, wykonanie zabiegu w ciekawy i efektywny sposób.

W skład jury oceniające nasze umiejętności wchodziły Panie: Karolina Waś – Marketing Manager ds. Kosmetyki Profesjonalnej, Ewa Cesarz – Redaktor Naczelna magazynu ArtOfBeauty,  Ilona Kurczaba - Redaktor Naczelna magazynu LNE, Karolina Łukaszewicz - Kosmetyczka Roku 2015. Trzeba przyznać, że wykonywanie zabiegu pod bacznym okiem takich ekspertów, którzy w trakcie pracy zadają również pytania, jest nie lada wyzwaniem. Ja starałam się wyobrazić sobie, że jestem z prawdziwą klientką w gabinecie i pracować w spokoju, mimo błysku fleszy i obecności kamery oraz jury. Chociaż czas był ograniczony i nie wszystko można było wykonać tak jak na co dzień w gabinecie, to po zabiegu byłam zadowolona z zabiegu, moja modelka również. Wykonałam nie tylko zabieg dodając swoje elementy i techniki masażu, ale również wprowadziłam element edukacji klienta, tak aby nad stanem skóry mógł popracować również w domu za pomocą codziennych nawyków i stosowaniu diety.

 

Atrakcje w Sulejowie:
Firma zadbała, aby już sam fakt dostania się do finału był dla nas wyróżnieniem i nagrodą. Drugi dzień na wyjeździe był pełen atrakcji i przyjemności. Na początku mogłyśmy sprawdzić swoje siły przed kamerą, nagrywając klip z poleceniem jednego zabiegu z oferty Bielenda Professional. Następnie ekipa fryzjerów i makijażyści przeprowadzili na nas małe i większe metamorfozy. Tak rozpoczął się czas przygotowania do uroczystej kolacji na którą oprócz nas zostały zaproszone osoby współpracujące z marką. Na kolację przybył wiceprezes marki Bielenda- Pan Jacek z żoną oraz przyjaciółka marki - artystka Magda Steczkowska. Wieczór uatrakcyjnił występ Azzja i Hubert oraz zabawa taneczna, która trwała jeszcze po północy.

 

Krótki filmik z etapu finałowego w Sulejowie:

 

Finałowa Gala i ogłoszenie wyników konkursu

 

Ogłoszenie wyników odbyło się 6 grudnia na największym wydarzeniu w branży beauty - 34. Kongresie i Targach LNE w Krakowie. Finałową Galę prowadził Krzysztof Ibisz, który nas rozbawiał do łez. Na Gali zaprezentowana została krótka relacja z wyjazdu do Sulejowa oraz zostały przedstawione wszystkie finalistki. Każda finalistka dostała wspaniałe upominki w postaci kosmetyków Bielenda Professional i voucher do butiku Tous. Wyniki ogłosił wiceprezes - Jacek Bielenda.

II wyróżnienie zdobyła Dorota Witkowska- kosmetolog i podolog z Warszawy
I wyróżnienie i nagrodę Internautów zdobyła Monika Szatkowska- kosmetolog i blogerka z Zamościa

Gratuluje wszystkim koleżankom które znalazły się w finale konkursu, bo to świadczy o ogromnej wiedzy oraz Dorotce i Monice doskonałych umiejętności.

Pozostałe finalistki konkursu:  Anna Matłok-Wacławska, Anna KacperskaAnna Cymerman,  Bogusia Gawron,  Izabela Manterys,  Katarzyna Bziuk, Paula Kostka.

 

kosmetyczka-roku-2

 

Kosmetyczką Roku 2016... zostałam ja !

Wyniki były dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem. Cieszyłam się, że znalezienia się w samym finale. Ogłoszenie wyników było dla mnie momentem ogromnego wzruszenia i szczęścia, szczególnie tak dla mnie niespodziewanego.

Otrzymałam tytuł Kosmetyczki Roku 2016, piękną statuetkę, oraz nagrodę samochód Toyota Aygo, voucher na zakupy w firmie Bielenda oraz prenumeraty czasopism branżowych LNE i ArtOfBeauty. Przez najbliższy rok będę reprezentować markę Bielenda Professional i tworzyć ciekawe projekty.

 

Dlaczego zostałam Kosmetyczką Roku i za co Krzysztof Ibisz lubi kosmetyczki, zobacz na filmiku:

 

Jubileuszowa 5 edycja konkursu w 2017

Jeśli jesteś kosmetyczką czy kosmetologiem i czytasz ten post - zachęcam Cię do udziału w konkursie Kosmetyczka Roku. Znalezienie się w finałowej 10 najlepszych kosmetyczek jest ogromnym wyróżnieniem, dzięki któremu możesz jeszcze bardziej zyskać zaufanie klientów.  V edycja konkursu będzie wyjątkowa, dlatego tym bardziej warto spróbować swoich sił ! Jest to jedyny konkurs w branży który daje tak wyjątkowy tytuł, cenne nagrody i możliwość wspaniałej współpracy i spełniania marzeń.

Moje marzenia właśnie się spełniają, dzięki wygranej w konkursie.

20161209_inphoto-pl_005