Kiedy warto udać się do trychologa?

with Brak komentarzy

Trycholog - specjalista od zdrowych włosów

Trychologia to nowa dziedzina specjalizacji zgłębiająca wiedzę o włosach.  Zajmuje się analizą, diagnoza i leczeniem chorób i niwelowaniem przyczyn złego stanu skóry głowy i włosów.

Trychologia dzieli się na:

  • Trychologię medyczną, która zajmuje się kompleksowym rozpoznaniem oraz terapią z użyciem środków medycznych tj. przeszczepy włosów, leczenie łysienia androgenowego
  • Trychologię kosmetyczną, w obrębie której podejmowane są pośrednie kroki w celu poprawy stanu skóry głowy i włosów. Są to zabiegi głównie kosmetyczne np. mezoterapia mikroigłowa oraz fryzjerskie np. rytuały oczyszczające.

Celem trychologii również edukacja prawidłowej pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Trychologa warto odwiedzić, gdy zaobserwujemy niepokojące zmiany na skórze głowy (np. suche płatki łupieżu, swędzenie skóry, krostki, zaczerwienienie). Wizytę polecam również kiedy wypadanie włosów staje się niepokojące, warto przyjść żeby sprawdzić czy przyczyną jest np. zły nawyk jak noszenie kucyka czy może niedobory witamin i minerałów.

Jeśli masz problem z kondycją włosów, chcesz zmienić kosmetyki na odpowiednie dla swoich włosów i sprawić żeby lśniły blaskiem - przyjdź na komputerowe badanie włosa oraz weź ze sobą szampony i produkty do stylizacji, sprawdzimy czy są odpowiednie dla Twojej skóry i włosów.

Konsultacja trychologiczna

Włosy, tak jak paznokcie bardzo często jako pierwsze reagują na wszelkie niepożądane zmiany zachodzące w organizmie. Obecny styl życia, przewlekły stres, niezdrowa żywność, generują wiele schorzeń skóry głowy i włosów. Dodatkowo kosmetyki, które są źle dobrane mogą zaszkodzić włosom zamiast pomagać.

Czasem wystarczy kilka zmian i odpowiednia pielęgnacja skóry głowy, aby włosy zalśniły pięknym blaskiem.

Konsultacja trychologiczna, którą prowadzę polega na zebraniu wywiadu i znalezieniu przyczyny problemów ze skóra głowy czy włosami. Skórę głowy i włosy badam za pomocą specjalnej kamery z mikroskopem. Uzyskany obraz pozwala na ocenę stanu skóry głowy i funkcjonowanie mieszków włosowych.

 

Na konsultacje trychologiczną warto przyjść kiedy:

  • masz problem z wypadaniem włosów ( sezonowym, po ciąży, ze stresu itp.)
  • masz problem ze skóra głowy (swędzenie, krostki, nadmierne przetłuszczenie)
  • chcesz poprawić kondycję włosów, odbudować ich strukturę, zmienić kosmetyki na zdrowszą pielęgnacja

Na konsultacji dowiesz się jaka jest przyczyna Twoich problemów z włosami, otrzymasz program pielęgnacji włosów ( uwzględniając profesjonalne produkty i domowe metody) oraz jeśli będzie taka potrzeba: zalecenia dietetyczne lub suplementy.  W niektórych przypadkach polecam dalsze badania np. krwi i wizytę u lekarza.

 

Jako kosmetolog i trycholog łączę problemy, aby kuracja była jeszcze bardziej skuteczna:

  • Zdarza się, że problem ze skórą twarzy rozpoczyna się od problemów ze skórą głowy jak w przypadku ŁZS ( łojotokowe zapalenie skóry). Tylko wiedza holistyczna pozwala reagować na objawy, jakie widzimy na skórze twarzy, ciała ale także skórze głowy. 
  • Jeśli masz problem z suchą skórą na twarzy, ale także odczuwasz swędzenie skóry głowy – nie zapomnij o tym powiedzieć. W takim wypadku nie wystarcza same zabiegi nawilżające na twarz, ale ważne jest przywrócenie równowagi wodno-lipidowej całemu organizmowi oraz wykluczenie alergii na detergenty do mycia czy poważniejsze choroby skóry.
  • Masz problem z trądzikiem ale też  z nadmiernym przetłuszczaniem włosów? Tylko wspólna i całościowa terapia oparta również o zalecenia dietetyczne, pomoże wrócić do normy twojemu organizmowi

 

Zabiegi na piękne włosy

Mezoterapia mikroigłowa:

z serum energetyzującym włosy

 

Zabieg jaki polecam przy problemach z wypadaniem włosów, ich osłabieniem, cienką strukturą włosa - to mezoterapia mikroigłowa. Polega na nakłuwaniu skóry głowy Dermapenem - urządzeniem z wibrującymi 12 igiełkami z nanosrebra. Takie nakłuwanie oczyszcza mieszki włosowe i pobudza je do aktywności. Dodatkowo na skórę głowy jest nakładane serum energetyzujące w wyciągami roślinnymi. Serum pobudza krążenie i dotlenienie mieszków włosowych, a substancje aktywne jak palma sabałowa, żeń-szeń, aloes i mięta wzmacniają włosy.

Zabieg wykonuje sie 1 raz na miesiąc, seria około 5 zabiegów. Po około 3 zabiegach połączonych z odpowiednią pielęgnacją i dieta, odczuwa się zmniejszone wypadanie włosów i widać pierwsze "baby hair" !