Nowy wymiar kosmetologii

with Brak komentarzy

Holistyczne czyli całościowe. Coraz częściej używane słowo. Jakie ma znaczenie w kosmetologii?

Dla mnie zasadnicze. Patrzę na organizm jako na całość, patrzę na nasze wnętrze ale i na czynniki zewnętrzne jak środowisko, klimat, warunki pracy, kosmetyki. Jeśli chcesz zmienić wygląd swojej skóry, wyleczyć choroby lub utrzymać ładny wygląd skorzystaj z holistycznej diagnozy.

holistyczne

Konsultacja kosmetologiczna holistyczna – co to oznacza w praktyce?

Czego możesz się spodziewać?

Dokładnego wywiadu obejmującego od najbardziej zewnętrznych czynników( kosmetyki, zabiegi, o miejsce pracy) wewnętrzne (odżywianie, choroby)  aż po stres i emocje – czyli duszę.

 

Wszystko może na siebie wpłynąć, a więc odżywianie może wpłynąć na choroby a te na problemy ze skórą. Zdarza się też, że skóra wymaga tylko innej pielęgnacji aby wrócić do normy.

Przykład?

Krostki, zamknięte zaskórniki na policzkach

Przyczyny:

  • kosmetyki komedogenne, nadmiar makijażu, nieodpowiedni demakijaż, efekt: wywołanie trądziku kosmetycznego
  • środowisko, miejsce pracy: klimatyzacja, suche powietrze, częste rozmowy przez telefon, kontakt z pieniędzmi
  • dieta: np. nietolerancja pokarmowa, nadmiar białek w organizmie, nie przyswajanie witamina A,
  • emocje: nawykowe dotykanie twarzy, drapanie się- niepewność, nadmiar przytłaczających spraw

Jak widać nie ma gotowej odpowiedzi ani też gotowych rozwiązań, ale warto działać holistycznie i szukać najlepszej drogi dla siebie.

Każda z tych przyczyn może być odpowiedzialna za stan skóry, do mnie należy znalezienie przyczyny i poprowadzenie spójnej terapii.kobieta

Dobra diagnoza kosmetologiczna powinna znaleźć przyczynę stanu skóry, a potem metody usunięcia jej objawów.

Takie podejście jest dla świadomych osób, które chcą mieć na prawdę zdrową skórę, a nie tylko kamuflować niedoskonałości. Takie podejście wymaga pracy nie tylko mojej ale głównie Twojej.

Niektóre, nawet najdrobniejsze zmiany na naszej twarzy, mogą być dla nas sygnałem, że któryś z naszych narządów wewnętrznych ma problem. Zmarszczki, obrzęki  plamy, wgłębienia, cienie lub wypukłości pomagają w diagnozowaniu choroby bądź sygnału, że taka choroba może się pojawić.

Patofizjonomika to analiza twarzy. Analiza znaków, które są typowe dla określonych narządów. Z tych znaków można wyczytać predyspozycje do pewnych chorób. Ponieważ wszystko w organizmie jest starannie zaplanowane, jego elementy ściśle ze sobą połączone za pomocą rozległej sieci nerwów i naczyń, przekazującej do mózgu i części twarzy informacje o stanie organizmu. Patofizjonomika nie jest dziedziną medycyny ale opiera się na tradycji i obserwacji ludzi od stuleci.

Jako jedna z nielicznych kosmetologów brałam udział w  kursie z  patofizjonomiki. Przy analizie i wywiadzie kosmetologicznym oprócz nowoczesnych technologii, analizie diety i stylu życia obserwuję też twarz, aby sprawdzić czy problemy ze skórą nie leżą głębiej.

 

Po diagnozie dowiesz się jaką masz cerę, jakich kosmetyków i zabiegów powinnaś unikać, a jakie są dla Ciebie ratunkiem, jak  powinna zmienić się Twoja dieta by poprawić skórę, z jakich suplementów, ziół możesz korzystać, albo konieczności zwrócenia się do lekarza.

 

Jeśli chcesz naprawdę zmienić swoją skórę i poczuć się pięknie… zapraszam na konsultacje i wspólną drogę do zdrowej skóry.

konsultacja kosmetologiczna

Umów się na konsultacje