Top 3 na jesień

with Brak komentarzy

Jesień to wyjątkowy czas, przygotowania na nadchodzącą zimę.

Tak jak porządkujemy ogród i wycinamy suche rośliny, tak podobnie powinniśmy uporządkować stan naszej skóry. Z reguły jest ona zmęczona oraz przesuszona po lecie. Są zabiegi, które warto wykonać właśnie jesienią. Lista top 3 na jesień poniżej.

jakie zabiegi warto wykonać jesienią

Jesienne złuszczanie naskórka

odnowa skóry po lecie

 

Letnimi pamiątkami, których najlepiej pozbywać się jesienią są: przebarwienia, zanieczyszczone pory, sucha lub zbyt przetłuszczająca się skóra. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju peelingi. Istnieją różne metody złuszczania naskórka, ale jedną z najlepszych są kwasy owocowe. Działają one  w zależności od rodzaju, w różny sposób: ujędrniając, rozjaśniając i wygładzając skórę, zmniejszają ilość krostek i zaskórników oraz spłycając zmarszczki mimiczne.

Więcej o właściwościach w poście....KWASY OWOCOWE

kwasy owocowe jak działają

Jest bardzo wiele rodzajów peelingów z kwasami. Kwasy AHA jak glikolowy, mlekowy przywracają odpowiednie nawilżenie skórze suchej. Oczyszczająco na skórę tłustą najlepiej działa kwas migdałowy, salicylowy, pirogronowy. Dla wrażliwej i naczynkowej pomoc przynosi kwas azelainowy.  Nowością w kosmetyce jest kwas ferulowy- który odmładza skórę, zmniejszając objawy stresu i zmęczenia. Jeśli Twoja skóra zmieniła się pod wpływem nadmiaru słońca, można ją naprawić dzięki peelingowi DNA Recovery System. To również ochrona przed nowotworami skóry.

 

Zabiegi najlepiej powtórzyć kilka razy, aby odświeżyć skórę przed zimą. Jeśli plamy są bardzo ciemne albo masz blizny po trądzikowe, jesień to odpowiedni czas na mocne kuracje złuszczające jak np. peeling ziołowy, Yellow Peel czy Cosmelan.

Najbezpieczniej zabiegi złuszczające wykonywać właśnie jesienią, kiedy słońce już nie świeci za mocno a z drugiej strony jeszcze nie ma mrozów. Po zabiegach skóra jest na początku cienka i wrażliwa, więc lepiej zakończyć serię przed wyjazdami  np. na narty.

Pajączki precz !

 

Pamiątką po lecie jest nie tylko  opalenizna, ale również rozszerzone naczynka.  Jesień to odpowiedni moment na zabiegi zamykania naczynek. Na rozszerzanie naczynek wpływają negatywnie duże wahania temperatur, więc nie można odkładać tego zabiegu  do zimy.

Najpopularniejszą metodą zamykania rozszerzonych  naczynek jest zastosowanie  systemu IPL. Urządzenie emituje energię cieplną, która zamyka rozszerzone  naczynko. Metoda ta sprawdza się tylko w przypadku płytko umiejscowionych  naczynek krwionośnych i rumienia. Najlepiej wykonać serię zabiegów w odstępach  ok  3 tygodni,  aby kolor skóry się rozjaśnił i cera była mnie reaktywna na warunki  zewnętrzne.

Bardziej widoczne i większe naczynka, lepiej zamykają się za pomocą elektrokoagulacji, radiotermolizy lub laser o działaniu punktowym i bardziej dogłębnym.

Jeśli nie masz rozszerzonych naczynek, ale masz tendencję do rumienienia się lub predyspozycje rodzinną do naczynek możesz skorzystać z mezoterapii mikroigłowej. Zabieg powoduje produkcje kolagenu dzięki temu mamy efekt  2 w 1 : odmłodzenia i wzmocnienia naczynek krwionośnych.

 

Świet(l)na metoda na włosa !

Masz dość problemów z włosami na ciele? Może nie znalazłaś dla siebie metody depilacji?

Sprawdź post o metodach depilacji.....depilacja

Jeśli mimo prób masz stany zapalne i problemu z częstym goleniem, to właśnie na jesień możesz pozbyć się problemu! Jesień to najlepsza pora na wszelkie zabiegi laserowe. Od jesieni najlepiej zacząć serię depilacji laserowej, bo skończymy ją przed latem z gładkimi nogami.

Depilacja laserowa LIGHT SHEER jest najbardziej skuteczną i sprawdzoną metodą usuwania owłosienia, musi być jednak powtarzana regularnie, ok 5 razy co 2-3 miesiące. Związanie jest to z fizjologią naszych włosów. Jeśli chcesz mieć gładką skórę na następne lato – zacznij depilację laserową już na jesień.